Návrh domény

AComputer

Registrace domény je jedním z důležitých úkolů, který musíte zařídit, pokud si chcete pořídit e-shop. Pro provoz e-shopu je vlastnictví domény nutnou samozřejmostí. Pokud tedy ještě doménu nevlastníte, můžete ji získat registrací.

Více informací

182 Kč s DPH

150 Kč bez DPH

Na trhu si můžete vybrat z nepřeberného množství domén. Například .cz, .eu, .com a další. Pokud jste si již doménu vybrali, je dalším důležitým krokem název vlastní internetové adresy, který si samozřejmě musíte vymyslet. Ideálně by měla kooperovat s profilem e-shopu (například www.FastCentrik.cz). Problémem je však velká obsazenost domén. Proto se běžně stává, že si nějakou doménu vymyslíte, ale už je bohužel obsazená.

Další důležitou informací je, že úhradu domény je nutno provádět každý rok (další roky je národní doména .cz levnější). Pokud doménu po roce neuhradíte, bude uvolněna a může ji obsadit kdokoliv další. Registrátor domény je však povinen vás s předstihem k úhradě vyzvat e-mailem, takže se nemusíte obávat, že byste na úhradu zapomněli a přišli tak o svou doménu.

Služba, kterou zde nabízíme, obsahuje poradenství, jak ověřit skutečnou dostupnost vámi navrhovaných domén. Jakmile objevíme volnou doménu, zaregistrujeme ji, přičemž doména bude ve vašem, nikoli v našem vlastnictví. Doménu tedy můžete využívat i v budoucnu například pro jiný e-shop, pokud byste s námi nebyli spokojeni. Doména se stává vaším vlastnictvím, jakmile uhradíte poplatek za její provoz registrátorovi. Faktura na roční provoz domény vám přijde na váš kontaktní e-mail.

Doménu je možné objednat a uhradit na více let dopředu.

DOMÉNA S POMLČKOU NEBO BEZ
Ideální je vždy registrovat obě domény. V případě, že bude firma úspěšná, snížíte pravděpodobnost špatného zadání a možnosti parazitování konkurence.
To znamená vase-firma.cz i vasefirma.cz.
Při spuštění stránek, pro e-mail se doporučuje jako výchozí doména bez pomlčky. Doména s pomlčkou by měla fungovat také, ale měla by se přesměrovávat na doménu bez pomlčky, aby nedocházelo k duplicitám. Dobrý správce vám automaticky nastaví jak adresu pro webové stránky, tak e-mailové adresy.
Cena za doménu je dnes minimální, proto není třeba nad registrací další domény moc přemýšlet. Aktuálně se cena domény pohybuje pod 200Kč / rok.