Založení profilu Twitter

AComputer

Krátké a úderné tweety mohou váš byznys posunout ve specifické cílovce uživatelů sociální sítě Twitter. Tady už nevolíme tak uvolněný tón. Působíme za vaši firmu jako odborníci a aktivně vyhledáváme témata a novinky z vaší oblasti.

Více informací

998 Kč s DPH

825 Kč bez DPH

Založení profilu Twitter

  • Založení profilu.
  • Vyplnění informací.
  • Zpracování grafické podoby profilu.

Na Twitteru se pohybuje méně lidí než na Facebooku, ale i tak je zhruba 150 tisíc českých uživatelů zajímavých.

Pokud vás láká svět 140 znaků, tak se pojďme podívat, co spolu můžeme udělat na Twiteru:

  • Vymyslet, jak se na Twitteru prezentovat tak, aby váš účet chtěli sledovat a vaše zboží nebo služby využívat a doporučovat dál
  • Zamyslet se nad tím, zda nevyužít Twitter jako jakousi formu zákaznické linky
  • Vymyslet a realizovat prima věci, co vás odliší od jiných twitterovských účtů

Můžeme vám ukázat příklady řešení a statistiky, seznámit s výsledky naší práce.

Twitter ve světě 2014 - 2015

Síť má 320 milionů aktivních uživatelů. Čtyři z pěti uživatelů používají Twitter na mobilu nebo tabletu.
Pasivních uživatelů je přes půl miliardy.

Twitter ve světě 2014 - 2015

Twitter - sociální sítě  Penzion Silma - penzion s restaurací a wellness
Twitter - sociální sítě  GP tax consulting - komplexní služby v oblasti daní a účetnictví
Twitter - sociální sítě  Prokom - finské stavební materiály

Nevíte si rady s Twitter? Potřebujte poradit jak nastavit účet, jak začít, jak posílat zprávy na Twitter ze svého telefonu? Nebo jak propojit svůj Twitter a Facebook profil? Pokusíme se Vám poradit.

Co je to Twitter?

Twitter je poskytovatel sociální sítě a mikroblogu, který umožňuje uživatelům posílat a číst příspěvky zaslané jinými uživateli, známé jako tweety.

Co je to tweet?
Tweet je jedna konkrétní zpráva. Pokud se ptáte proč se zprávy na Twitter nejmenují zprávy, ale říká se jim tweety, tak na tuto otázku neznáme odpověď. Ale je to prostě tak, takže pokud někoho uslyšíte mluvit o tweetech tak mluví o zprávách publikovaných na twiiteru.
Jedna zpráva neboli tweet může být maximálně 140 znaků dlouhá. Zprávy můžete odesílat ze svého mobilního telefonu, z aplikací ve svém počítači nebo přes webové rozhraní, které najdete na adrese twitter.com (nebo zkuste českou adresu twitter.cz)

Je twitter zdarma nebo se za něj platí?
Twitter je a velmi pravděpodobně ještě i dlouho bude zcela zdarma. Při registraci na twitter nebo při posílání zpráv není vyžadována žádná platba. Služba tak funguje jako mnoho jiných webových služeb na jiném model financování než je zpoplatnění svých služeb.
Twitter je zdarma - jediná cena, kterou za používání twitter zaplatit je za odeslané sms – twitter umožňuje přidávání zpráv také prostřednictvím sms (v takovém případě platíte standardní cenu za sms podle svého mobilního tarifu.

Co je to follower?
Follower by se asi nejlépe dalo přeložit jako “následovník”. V terminologii Twiiter je tím myšlen takový uživatel který si přidal jiného uživatele do svého seznamu. Tím že budete někoho následovat (následovat = follow) stanete se jeho followerem. Máte pak možnost jednoduše sledovat nové zprávy těchto uživatelů.
Počet followerů je také jedním z měřítek úspěšnosti. Kdo má více “sledovačů” nebo “následovníků” neboli follerů, ten je nejúspěšnější. I když v tomto případě nejde o žádnou hru. Jedná se spíše jen ukazatel toho, že někdo píše zajímavé zprávy nebo toho že se jedná o slavnou osobnost, která přitahuje pozornost.

Jak hledat na Twitter.com?
Na twitter.com můžete vyhledávat dvěma způsoby. Jedním ze způsobů vyhledávání je hledání osob (people), druhým způsobem vyhledávání je Twitter search. Pro vyhledávání osob byste měli znát jejich uživatelské jméno, podle kterého jsou osoby hledány. Vyhledání na Twitter pak umožňuje hledat v klíčových slovech, v obsahu jednotlivých zpráv (tweet)
Obecně platí, že všechny veřejné profily jsou indexovány pro Vyhledání během 24 hodin po vytvoření uživatelského profilu. Pokud jste se tedy na twitter.com zaregistrovali před několika hodinami, tak musíte být trpělivý, během jednoho dne už bude Váš profil a všechny vaše zprávy (tweety) dostupné pro vyhledávání.

Firemní profil na Twitteru
Twitter nemá žádné speciální podmínky pro firmy. Také zde nejsou jako na facebook nějaké firemní provily (jako třeba stránky na facebook). Prostě si založte profil a tweetujte. Pak komunikujte jménem firmy na Twitteru.

Mohu mít na Twitteru soukromý, uzavřený účet? Jak to funguje?
Twitter je založený na sledování a v zásadě se očekává, že budete mít volně, veřejně, přístupný účet. Tedy to co budete psát, mohou vidět všichni. Včetně těch co nemají vůbec na Twitteru účet (další dost zásadní rozdíl proti Facebooku).
Jediná jiná možnost je, že budete mít na Twitteru uzamčený účet a vaše příspěvky nebudou veřejně viditelné. Pokud je někdo bude chtít vidět, tak se bude muset stát sledujícím (follower). Vy nové sledující budete schvalovat, tj. pokud někdo zažádá o to aby vás mohl sledovat, vy to můžete přijmout nebo odmítnout.
Nastavení mezi veřejným a soukromým účtem najdete v Nastavení -> Zabezpečení a soukromí. Musíte trochu odrolovat a najít Tweety a soukromí -> Chránit moje tweety.
Soukromý (uzavřený) účet poznáte tak, že si nebudete moci zobrazit jeho obsah a navíc u učtu uvidíte zámeček.
Zamknutí účtu na určitou dobu může pomoci, až důvod zamknutí zmizí, tak můžete účet opět odemknout.
TIP: Soukromý Twitter můžete samozřejmě používat tak, že si prostě vyberete mezi sledující jenom své přátele a známé a jenom oni tak uvidí vaše Tweety. Vy můžete sledovat kohokoliv a používat Twitter se vším všudy, ale to co budete psát bude dostupné jenom vámi vybraným lidem.

Co znamená slovo Twitter?
Tweet je v angličtině ptačí pípání, štěbetání či cvrlikání. Twitter můžeme do češtiny přeložit třeba jako pípal, cvrlikal nebo štěbetka.