UX design v návrhu webu

AComputer

Dobrý design není dílem náhody, ale pečlivou aplikací všech omezení - od lidské psychologie, přes požadavky až po cílovou technologii a platformu.

Více informací

3 000 Kč s DPH

3 000 Kč bez DPH

Co se na školení naučíte

Myslet na lidi, kteří budou vaše uživatelské rozhraní používat a neplýtvat jejich pozorností a chutí pracovat s vaším webem či programem.
Jak postupovat od obchodních cílů k behaviorálním - plánujeme User Experience neboli uživatelský prožitek.
Vedení iterativního kolaborativního workshopu metodou Design Studio.
Čeká vás den plný skicování, přemýšlení a navrhování. Oddechový čas věnujeme teorii.

Podrobná osnova školení

Ekonomie pozornosti - neplýtvejte pozorností a motivací lidí. Povíme si, co je dobré vědět o lidské mysli předtím, než začneme navrhovat uživatelské rozhraní.
Plánujeme uživatelský prožitek a měníme lidské chování - definujeme behaviorální cíle a představíme si techniky ovlivňování lidského chování.
Kdo na web přichází a proč - zjistíme, jaké informace při návrhu pomáhají a jak se k nim dostat.
Proč a jak prototypujeme - prototyp je především nástroj komunikace designéra. Řekneme si, jaký prototyp kdy zvolit a jak jej správně 'prodat'.
Systematický návrh - naučíme se jak opakovatelně a efektivně navrhovat uživatelského rozhraní - od struktury informací, přes layout až po výběr komponent.
Kolaborativní design a konstruktivní kritika - společně si vyzkoušíme jak pomocí metody Design Studio zrychlit a zlepšit výsledný design zapojením více lidí a vhodné kritiky.
Techniky popsané v jednotlivých kapitolách si předvedeme a prakticky vyzkoušíme. V druhé polovině workshopu všechny získané informace použijeme v praxi - při návrhu webu metodou Design Studio.

Pro koho je školení vhodné a potřebné znalosti

Školení doporučujeme zejména pro: programátory/vývojáře, business analytiky, softwarové architekty, konzultanty, zadavatele či majitele webu a začínající webdesignéry.

Na workshop nejsou potřeba žádné předchozí znalosti.

Doba školení: 8 hodin

NAPSALI O NÁS:

Na základe skúseností mojich kolegov a referencií, som od daného workshopu mala vysoké očakávania. Školenie bolo profesionálne ale aj napriek tomu v priateľskej atmosfére. Školiteľ dokázal udržať moju pozornosť celú dobu, či už témami, ktoré boli obsahom, otázkami alebo praktickými skúsenosťami zo života. Ak by som mala niečo vytknúť, tak je to málo času pre tento workshop. Téma je natoľko pútavá a rozsiahla, že si veľmi ľahko viem predstaviť venovať sa niektorým bodom detailnejšie. Aj to svedčí o tom, akým prínosom workshop bol, pretože po jeho skončení má človek chuť vzdelávať sa v danej téme ešte viac. Vďaka dobrým materiálom, ktoré sme dostali a odkazom na knižky, online prednášky sme získali dobrý základ aj pre následné samovzdelávanie.

Předem bych chtěl poděkovat za skvělé školení a vynikajícího školitele Petra Štědréno. Dále se mi zamlouval dlouhý workshop, kde jsme si prakticky vyzkoušeli navrhování webu, rozmístění prvků na stránce, ale také jak kritizovat a jak kritiku přijímat, což považuji za velký úspěch.

Workshop svým obsahem předčil má očekávání. Lektor díky své naprosté kompetentnosti, profesionalitě, hromadě praktických zkušeností a příkladů dokázal v uvolněné a přátelské atmosféře nejen odhalit roušku poněkud abstraktního pojmu UX Design, ale i prakticky zasvětit účastníky do metodiky UX Design Studio.