Projektová příprava mobilního webu

AComputer

1 000 Kč s DPH

1 000 Kč bez DPH

Plánujete rozšířit svou webovou prezentaci také na mobilní zařízení? Chcete pomoci s návrhem připravované aplikace? Dokážeme vám pomoci s jakýmkoli návrhem i s responsivní verzi webu.

    Nechte si pomoci s rozhodnutím jakou formu prezentace zvolit pro mobilní zařízení.
    Získejte kvalitní a použitelnou webovou prezentaci či službu.

Jaká jsou specifika přípravy mobilního webu

    Na mobilních zařízeních je rychlost internetu omezena. Dobrý mobilní web tedy musí být datově malý a jednoduchý.
    Je nutné počítat s menším rozlišením obrazovky. Navíc si uživatel může otočit obrazovku do horizontální nebo vertikální polohy. Musíme tak více zvažovat obsah každé jednotlivé stránky a přizpůsobit obsah i navigaci.
    Mobilní zařízení mají i technická omezení, není tedy možné využít některé funkcionality známé z klasického webu.
    Některé ovládací prvky navržené pro klasickou webovou prezentaci se uživatelům mobilních zařízení (kvůli dotykovému ovládání) špatně ovládají.

Jak probíhá projektová příprava mobilního webu

    Detailní naplánování webových stránek. Na úvod je nutné mít jasnou představu o smyslu webu, jeho funkcích a cílové skupině.
    Vytvoření informační architektury webu. Navrhneme strukturu stránek podle zamýšleného obsahu a navrhneme způsoby navigací.
    Návrh wireframeů. Navrhneme podobu a obsah webových stránek.
    Sestavení projektové dokumentace pro tvůrce webu. Získané informace umožní vytvořit návrh obsahu a struktury jednotlivých stránek, který poslouží jako podklad pro grafické zpracování webu. Projektová dokumentace také obsahuje obecná pravidla pro tvorbu webu, kterých by se měl tvůrce webových stránek držet.
    Výběrové řízení na dodavatele webu. Máte-li zájem, oslovíme vybraná grafická studia a web-developerské firmy, které mají dostatek zkušenosti pro práci na vašem projektu. Na základě předem určených kritérií pak vyhodnotíme jejich nabídky a doporučíme vám nejvhodnějšího kandidáta.
    Supervize. Na základě zhotoveného grafického návrhu doporučíme možné změny z hlediska důvěryhodnosti, přesvědčivosti a přístupnosti stránek. Zároveň budeme v průběhu tvorby webu dohlížet na jeho dodavatele a zajistíme, aby se postupovalo v souladu s projektovým zadáním.

Pro koho je služba určena

Spolupráce při tvorbě webu je vhodná pro každého, kdo se právě chystá vytvořit nový nebo připravit svůj stávající web přizpůsobený mobilním zařízením.

Nejlepší výsledky podle našich zkušeností přináší komplexní spolupráce při celém procesu tvorby nového webu, pomoci vám ale můžeme i s jednotlivými kroky, jako je posouzení kvality práce dodavatele či organizace výběrového řízení.
Způsob objednání a cena

Konkrétní průběh spolupráce při tvorbě či rekonstrukci webu vždy závisí na individuální dohodě. Od domluveného obsahu a rozsahu spolupráce se následně odvíjí i cena našich služeb a způsob financování. Kontaktujte nás proto pomocí nezávazného poptávkového formuláře, bude pro nás potěšením podílet se na přípravě vašeho webu.